Kosmetyki z Polski

Nie wszyscy jesteśmy w stanie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne w luksusowych salonach kosmetycznych – czasem brak nam czasu, a czasem funduszy. Okazuje się jednak, że jeśli odpowiedzialnie podejdziemy do kwestii naszej skóry, czyli będziemy potrafili rozpoznać jej rodzaj, a także dostosować do niej odpowiednie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, będziemy w stanie większość zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych skóry wykonywać w zaciszu domowym, ciesząc się jednocześnie dobrą muzyką i kieliszkiem czerwonego wina.

Prócz codziennej pielęgnacji skóry, czyli na przykład wcierania kremów na dzień i na noc oraz demakijażu w momencie, kiedy makijaż nie jest nam już potrzebny, możemy wykonywać inne zabiegi, mające na celu polepszenie kondycji skóry i jej pielęgnację. Pierwszym z takich zabiegów powinien być regularny peeling, którego częstość powinna wynikać z naszej znajomości skóry – skóra tłusta wymaga zwykle peelingu raz w tygodniu, zaś sucha albo wrażliwa – raz na dwa tygodnie. Możemy kupić gotowe preparaty peelingujące, które dostępne są w drogeriach i sklepach kosmetycznych oraz dostosowane do konkretnego rodzaju cery – są to zarówno saszetki jednorazowe, jak również całe tuby z preparatem. Peeling taki można robić albo na samą twarz, albo na całe ciało – oczywiście, nie tym samym kosmetykiem, jako że kosmetyki muszą być dostosowane do rodzaju skóry, a ta jest różna na twarzy i na przykład na brzuchu. Głównymi plusami wykonanego peelingu jest wygładzona i odświeżona skóra, jako że ma on za zadanie zetrzeć stary naskórek. Dzięki peelingowi możemy też liczyć na to, że nasza skóra łatwiej przyjmie kosmetyki takie jak maseczki czy kremy. Istnieje kilka rodzajów peelingu, każdy jest dostosowany do innego rodzaju skóry – peeling mechaniczny powinien być stosowany do skóry normalnej lub ze skłonnościami do przetłuszczania się, jako że ściera on dzięki drobinkom naskórek; peeling rozpuszczający naskórek, tak zwany enzymatyczny, jest idealny do cery suchej albo wrażliwej, jako że zawiera on substancje rozpuszczające naskórek i stosowany jest jak maseczka, po czym ścierany ze skóry; a także peeling peel-off, do cery tłustej, gdzie preparat nakładany jest na twarz, a za kilka minut ściągany plastrami. Trzeba pamiętać jednak o tym, że domowy peeling ma za zadanie usunąć martwy naskórek, wygładzić i rozjaśnić cerę, a także pozwolić na lepsze wchłanianie się preparatów nawilżających, zaś w przypadku, kiedy stosowany jest na całe ciało, zapobiec na przykład wrastaniu włosków po depilacji, a nie usunąć przebarwienia czy piegi – tym zajmuje się jedynie peeling chemiczny w gabinetach kosmetycznych.

Innym zabiegiem, który najlepiej jest wykonywać po peelingu, jest maseczka. Istnieje wiele rodzajów maseczek, z czego część preparatów jest dostępna w drogeriach, zarówno w opakowaniach jednorazowych, jak również w większych, zaś część maseczek jesteśmy w stanie zrobić sami w domu. O tym, jaka maseczka jest dla nas najlepsza, powinniśmy decydować, znając rodzaj naszej cery. Do cery tłustej czy trądzikowej zwykle używa się maseczek oczyszczających; do cery suchej i wrażliwej – intensywnie nawilżających i regenerujących; do cery normalnej – odżywiających, utrzymujących dobrą kondycję skóry; zaś do cery dojrzałej – maseczki zapobiegające starzeniu się komórek skóry. Wszystkie te maseczki jesteśmy w stanie zrobić w domu, z domowych składników – wystarczy odpowiedni, sprawdzony przepis oraz nieco ostrożności. Na pewno, przed zrobieniem jakiejkolwiek maseczki, należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na jeden z jej składników, jako że uczulenie takie może zaowocować czerwonymi plamami i wysypką, utrzymującymi się parę dni. Czas wykonywania maseczki, czyli czas, jaki upływa od jej nałożenia do zmycia, jest różny i zależy głównie od rodzaju maseczki – jednak nigdy nie powinien być dłuższy, niż zalecony, jako ze może to pogorszyć kondycję skóry, zamiast ją polepszyć.

Ostatnimi czasy są tez modne zabiegi na dłonie i stopy – wynika to z faktu, że dłonie są zwykle wizytówką człowieka, zaś tylko zadbane stopy można odsłonić w butach. Najczęściej zabiegi te polegają na namoczeniu skóry dłoni i stóp, starciu zrogowaciałego naskórka za pomocą odpowiednich preparatów oraz przedmiotów takich, jak na przykład pumeks czy różnego rodzaju tarki, po czym nawilżeniu skóry. Zabiegi takie powinniśmy wykonywać głównie wieczorem, jako że często zalecane jest, aby preparat nawilżający tkwił na skórze stóp i dłoni pod ochroną bawełnianych skarpetek i rękawiczek, dzięki czemu wzrasta temperatura dłoni i nawilżenie jest większe i bardziej głębokie. Preparaty do tego typu zabiegów można kupić jako zestaw w drogeriach, czasem wystarczy jednak pumeks, namoczenie w wodzie z mydłem oraz intensywnie nawilżających krem.

Jak widać, istnieje wiele możliwości pielęgnacji naszej skóry w domu – wystarczy jedynie poświęcić niewielkie fundusze, a także odrobinę czasu i możemy już cieszyć się wypielęgnowaną i piękną skórą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *